Detail akcie
Letný SWAP
Dátum Nedeľa 16. 6. 2019
Čas 13:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Celosvetová ekologická iniciatíva SWAP, ktorej zámerom je šetrenie životného prostredia prostredníctvom nenakupovania nového oblečenia, rozvíjanie komunitného života a pomoc druhým ľudom, si našla svoj domov aj v Žiline. Letné vydanie bude na záhrade pod Rondlom a opäť ho organizujú dobrovoľníci.

Na SWAP prineste prosím čisté a zachovalé veci (módne doplnky – kabelky, topánky, šály, čiapky, klobúky atď a akékoľvek oblečenie, okrem spodného prádla a ponožiek), ktoré by ste bez problémov darovali niekomu blízkemu. Ich jedinou vadou je, že ich už nenosíte. Nejde o to zbaviť sa všetkého nepotrebného zo skrine, skôr potešiť iného človeka niečím, čo vám už nerobí radosť. Na výmenu prineste max. 10ks, ostatné môžete venovať na mieste priamo vybraným nadáciám a charite. A domov sa môžete vrátiť s novými kúskami.

Akcia je nezisková, ale organizátori vyberajú vstupné na zabezpečenie šatníkov, vešiakov, energií, vriec na prevoz šatstva, tlači letákov a podobne. Počas akcie sa uskutoční aj sprievodný program, pod vedením Tinky Betušovej bude fungovať detský kútik zameraný na výrobu hračiek s využitím nepotrebného oblečenia.

Vstupné: 3,00 / 5,00 € (jedna osoba / pár alebo rodina)

Ďakujeme za podporu