Detail akcie
Kiosk -2 - festival nového slovenského divadla a tanca (25. - 28. 7.)
Dátum Štvrtok 25. 7. 2019
do Nedeľa 28. 7. 2019
Čas 15:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Dvanásty ročník festivalu nového slovenského divadla a tanca bude mať staronovú a radikálnejšiu podobu. Dostal názov mínus dva a vracia sa do roku 2008 – prvého ročníka, ktorý sa ako jediný uskutočnil ešte bez sály S2. Tohtoročným leitmotívom bude Vyhorenie, nielen ako reakcia na zhorenú sálu, ale aj súčasný mentálny trend naprieč generáciami. Tému budeme skúmať najmä z jej umeleckého „potenciálu“. Môže byť arteterapia účinná, keď umelci zahoria ako prví? Prečo sú tak populárne ezoterické a terapeutické formy umenia a prečo sa ich prevádzkovatelia menia ako na páse?

Nie všetko bude o podvedomí a psychických následkoch našej super rýchlej a autonómnej doby. Program strieda pokojné, zasnívané, liečivé formy pobytu v hľadisku s terabajtami nabitými performanciami, ktoré to, čo nás presahuje, nachádzajú v rýchlosti. Oddych sa bude prekrývať s bláznivosťou, psyché s telom, oheň s vodou.

V hlavnom programe čaká návštevníkov trinásť predstavení na pomedzí divadla, tanca a ostatných umení, v sprievodnej časti množstvo performancií, koncertov, inštalácií a výstav. Odborný program ponúkne diskusie k téme, predstaveniam a aktuálnym problémom, industry sekcia vzdelávanie pre umelcov a detský program bude ako vždy najodvážnejší.

Podrobný program, vstupenky, permanentky a všetky ostatné informácie nájdete na oficiálnej stránke festivalu www.kioskfestival.sk.

Ďakujeme za podporu