Detail akcie
Letné kino: Potomkovia ľudí
Dátum Utorok 20. 8. 2019
Čas 20:30
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Planéta Zem, rok 2027. Už devätnásť rokov sa nenarodilo jediné dieťa. Svet podlieha beznádeji a anarchii a po čím ďalej zúfalejších pokusoch o nájdenie a odstránenie príčiny neplodnosti ľudstva už len čaká na zázrak. Vďaka totalitnému zriadeniu dokáže jedine Veľká Británia odolávať všeobjímajúcemu chaosu. Platí za to síce strašnú cenu – občianske práva sú veľmi oklieštené a občasné pokusy o odpor brutálne potlačované, ale Theovi, londýnskemu byrokratovi, ktorý už len pasívne čaká na svoj koniec, je to úplne jedno. Avšak len do chvíle, kým sa s vrecom na hlave neocitne v kufri dodávky a následne postaví tvárou v tvár svojej bývalej láske, ktorá stojí v čele jednej z mnohých odbojových skupín a má pre Thea špeciálnu úlohu – zaistiť pre jednu z jej spolubojovníčok tranzitné víza a dostať ju bezpečne z krajiny.

Režiséra Cuaróna nadchla predstava, že by sa prostredníctvom filmu zasadeného do blízkej budúcnosti mohol vyjadrovať k dnešku. „To, ako sa chováme dnes, výrazne ovplyvní podobu našej planéty za dvadsať rokov. Vlastne to nieje sci - fi, ale súčasný thriller zasadený do roku 2027,“ hovorí Cuarón. Svet o pár rokov je síce snímaný temnými, surovými farbami, ale podľa režiséra ide skôr o nastolenie správnej atmosféry ako o jeho názor na našu budúcnosť. „Ten film je o tom, že mať nádej sa vyplatí aj v bezvýchodiskovej situácii,“ dodáva.

Potomkovia ľudí (Children of Men) – Alfonso Cuarón / USA, GB, JP / 2006 / 109 min / české titulky

scénár: Alfonso Cuarón, David Arata, Mark Fergus, Hawk Ostby
kamera: Emmanuel Lubezki
strih: Alex Rodríguez, Alfonso Cuarón
hudba: John Tavener
hrajú: Clive Owen, Julianne Moore, Michael Caine, Danny Huston, Charlie Hunnam, Chiwetel Ejiofor, Pam Ferris, Peter Mullan, Clare-Hope Ashitey, Oana Pellea, Jacek Koman

Vstupné: 4,00 / 3,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu