Detail akcie
TRIO OLGA: PEACE (fyzické divadlo v mongolskej jurte)
Dátum Piatok 16. 8. 2019
Čas 20:30
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Hráme vo štvrtok 15. 8. a v piatok 16. 8. o 20.30.

On a ona. Ich vzťah, v ktorom si spolu plávajú, nechávajú sa unášať, niekedy zanášať. Chvíľu sú nad vodou a inokedy hlboko pod hladinou. Fyzické predstavenie PEACE je o smrti jedného vzťahu a sile jeho vzkriesenia.

Intimitu znásobuje unikátny priestor mogloskej jurty, v ktorej sledujeme pár v každodenných, miestami absurdných situáciach. Absurdná dráma v štýle holandskej mímy.

Dramaturgická spolupráca: Dáša Čiripová
Hudobná spolupráca: Anton Popovič
Výtvarná spolupráca: Iveta Haasová
Svetelný dizajn: Slavomír Šmálik
Účinkujú: Monika Haasová a Péter Cseri
Poďakovanie: Sláva Daubnerová, Andrea Dömeová, Oľga Haasová, Jozef Vlk, Cyril Gavula, Miriam Gavulová
Podpora: Balassiho Institut, Trio OLGA, Ave agency, Dk Javorina – Stará Turá
Finančne podporilo: BSK – Bratislavský samosprávny kraj
Projekt z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

Predstavenie je vhodné pre divákov od 14 rokov.

Monika Haasová je herečka, performerka, moderná mímka, pedagogička, riaditeľka festivalu DIVNÉ VECI a fyzického divadla Trio Olga. Pôsobila šesťnásť rokov v Holandsku, vytvorila viaceré autorské projekty a umelecké koncepty. Mnohé predstavenia, v ktorých účinkovala, odohrala na medzinárodných festivaloch v Brazílii, New Yorku, Belgicku, Nemecku, Francúzsku a v Holandsku. Bola tiež súčasťou tvorivých tímov mnohých site-specific projektov. Po návrate na Slovensko okrem iného účinkovala vo filme režiséra Miloslava Luthera Krok do tmy, za čo bola ocenená tvorivou prémiou IGRIC 2015 za ženský herecký výkon.

Péter Cseri sa narodil v Budapešti a vyrastal vedľa pokojného jazera Balaton, v kraji výnimočných hudobných tradícií Kodályho a Bartóka. Po absolvovaní Školy umení v Pécsi pokračoval v štúdiu na Codarts, Rotterdam. Odvtedy pôsobí ako nezávislý tanečník – najmä v Holandsku a Nemecku a ako certifikovaný pedagóg Countertechnique. Podieľal sa na rôznych inscenáciách Anouk van Dijk DC, Club Guy and Roni, Hans Hof Ensamble, Bodies Anonymous... Pôsobí aj ako hosťujúci pedaagóg o.i. na Codarts Rotterdam, ArtEZ Arnhem, Landestheater Linz, Budapest Contemporary Dance Academy, Tanzquartier Viedeň. Účinkoval v mnohých projektoch, od improvizačných večerov v Bimhuis Amsterdam po tanečno-divadelné predstavenie Trust medzinárodne uznávanej holandskej choreografky Anouk van Dijk a nemeckého dramatika Falka Richtera. Péter už viac ako dva roky žije a pracuje na Slovensku, je jadrom spoločnosti fyzického divadla Trio Olga a spoluzakladateľ site-specific festivalu Divné veci.


Vstupné: 5,00 / 3,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu