Detail akcie
Paweł Sakowicz (PL): Jumpcore
Dátum Streda 2. 10. 2019
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Miestom konania je Centrum pohybu a tanca Labyrint, Kuzmányho 6 (Za Bábkovým divadlom).

Predstavenie inšpirované kultovým americkým tanečníkom Fredom Herkom, známeho svojím vystúpením, počas ktorého vyskočil z okna. V byte svojho priateľa, kam podľa niektorých zdrojov pozval menšiu skupinu divákov, sa okúpal, pustil Mozartovu Korunovačnú omšu a nahý sa roztancoval v obývačke. K otvorenému oknu sa priblížil niekoľkokrát. Keď zaznela časť skladby Sanctus, rozbehol sa a vyskočil z okna na piatom poschodí domu na New Yorskej Cornelia street. 

Niekedy sa o baletných umelcoch hovorí, že dokážu lietať. Veď v sekunde suspenzie v skoku, hoci len na moment, naozaj letia. Predstavenie Pawła Sakovicza sa pohráva s variáciami skákania, od baletných skokov po nezriadené besnenie, kedy telo naberá dynamiku a energiu stroja. 

Paweł Sakowicz je choreograf a tanečník. Vyštudoval politické vedy na Varšavskej univerzite a tanec a choreografiu na London Contemporary Dance School. Jeho predstavenia Bernhard, TOTAL, Jumpcore, Thriller či Masakra boli prezentované v Európe i v Amerike. S predstavením Jumpcore bol zaradený do prestížneho výberu Aerowaves 2019, siete, ktorá každý rok vyberie 20 najzaujímavejších tanečných predstavení v Európe. 

Choreografia a performance: Paweł Sakowicz
Dramaturgia: Mateusz Szymanówka
Hudba: Indecorum
Kostýmy: doom 3k
Svetelný dizajn: Jędrzej Jęcikowski
Produkcia: MAAT Festival
Premiéra: 8. december 2017
S podporou: Scena Tańca Studio, Zachęta – National Gallery of Art
Autor fotografie: Maciej Rukasz
Predstavenie Jumpcore patrí do zbierky Zachęta – Národnej galérie umenia.

Vstupné: 5,00 / 3,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu