Detail akcie
Banausoi
Dátum Štvrtok 17. 10. 2019
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Banausoi je pevne dané a zároveň neustále sa hemžiace trio muzikantov spojených s mnohými hudobnými projektami a sólo prácami. Z čírej lásky k hudbe založili kapelu, v ktorej prebieha dialóg kombinujúci objavnú mentalitu improvizácie, tradičné nástrojové obsadenie a inovatívne hráčske prístupy. Ako deti na pieskovisku hrajú čokoľvek, čo v danom momente chcú, na nástroj, ktorý ich práve zaujme – niekedy spolu, niekedy proti sebe, ale stále s radosťou.

Banausoi sú: 

Václav Šafka - bicie, perkusie
Mladé pardubické tornádo známe z kapiel Stinka, Špičková kultura, CORPULENT_PROVOCATEUR, Kalkata Band, či svojimi divadelnými kompozíciami. Člen zoskupení collective a collective12. 

Petr Vrba - trúbka, klarinet, elektronika – www.vrrrba.cz
Jedna z najvýznamnejších postáv pražskej improvizačnej scény, dramaturg festivalov a kultúrnych centier, je súčasťou desiatok kapiel a projektov ako napr. Pražský improvizační orchestr, Poisonous Frequencies, The MoND nebo IQ+1, hral v množstve krajín a s takmer každým relevantným muzikantom, napríklad s ľuďmi ako Xavier Charles, Mazen Kerbaj, Axel Dörner, Isabelle Duthoit a Thomas Lehn. 

Ondrej Zajac - gitara, hlas, elektronika – www.ondrejzajac.com
Patrí medzi najvýraznejších slovenských gitaristov svojej generácie a lokálnej avantgardnej scény. Hudbu vydal sólovo i v rôznych kolaboráciách na Slovensku, v Česku, Anglicku, Mexiku, spolupracuje s vizuálnymi umelcami, filmármi, tvorí hudbu do gálerijných inštalácií, koncertne prešiel kúsok Európy a v máji odohral sólové turné v Japonsku. 

Vstupné: 4,00 / 3,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu