Detail akcie
Urbsounds label night
Dátum Piatok 8. 11. 2019
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Urbsounds je bratislavské vydavateľstvo elektronickej hudby, do Žiliny mieri predstaviť štvoricu slovenských producentov - Makkatu, Dead Janitor, Vrtačky po desáte hodině a Urbanfailure. Zabudnite na žánre a štýlové hranice - všetkých štyroch v prvom rade baví zvuk v akejkoľvek podobe.

Makkatu
Makkatu je producent slovenskej undergroundovej scény. Jeho live sety sú podmanivé, temné a hutné, prezentujúce osobitú zmes tanečných beatov a ambientno-noisových plôch.

https://urbsounds.bandcamp.com/album/ordeal-no-34

Dead Janitor
Rozpadnutý post-industriál, klinické beaty, hypno polyrytmy. Takto by sa dala charakterizovať hudba projektu Dead Janitor z Košíc, kde sa preplietajú melodické štruktúry s oscilujúcimi sub-bassmi a rôznymi záhadnými trojdimenzionálnymi artefaktmi.

https://urbsounds.bandcamp.com/album/medusa-no-45

Vrtačky po desáté hodině
Projekt Ľuba Panáka, ktorého názov cituje text skladby Zahrada českej kapely WWW. Zvuk ovplyvnený glitchom alebo IDM rád obohacuje o rozličné akustické nástroje a vplyvy ľudovej hudby, ktorú kedysi aktívne praktikoval ako člen folklórneho súboru.

https://soundcloud.com/vrtacka

Urbanfailure
Naživo skladaná skladačka abstraktných mikrozvukov a diskrétnych (a)rytmov - to je známy liveact Urbanfailure. Označenia rytmický noise alebo lo-fi techno thrash najlepšie popisujú to, čo z jeho hardwaru vychádza. Chladné a hypnotizujuce disco, ktoré ťa vcucne.


https://urbsounds.sk
Udalosť na facebooku: Urbsounds label night / Stanica

Vstupné: 5,00 / 3,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu