Detail akcie
Osamelí bežci: Ideme ďalej! (+ diskusia a čítačka)
Dátum Sobota 9. 11. 2019
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Projekcia filmu doplnená o čítanie z nových kníh členov Osamelých bežcov a diskusiou o ich tvorbe, filme a životoch. Film osobne uvedú Ivan Štrpka a Peter Repka, plus členovia štábu - režisér Martin Repka, producent Maroš Šlapeta a strihač Michal Kondrla.

Celovečerná dokumentárna roadmovie rozpráva príbeh a históriu legendárnej básnickej skupiny Osamelí bežci, ktorú v 60. rokoch minulého storočia založili predstavitelia progresívneho prúdu v modernej slovenskej poézii - Ivan Laučík, Peter Repka a Ivan Štrpka. Hlavnou myšlienkou poetického spomínania je najmä vypovedať o priateľstve. Stretávajú sa so starými priateľmi a neobídu ani kľúčové miesta, kde žili, tvorili a napísali svoje najlepšie básnické zbierky. Túžia totiž, aby sa opäť uskutočnilo stretnutie Osamelých bežcov. Je to film o Osamelých bežcoch s Osamelými bežcami, spoluvytváraný Osamelými bežcami. Je to inšpirujúci príbeh o priateľstve!

Osamelí bežci: Ideme ďalej! - Martin Repka / SR / 2019 / 82 min

scenár: Maroš Šlapeta, Martin Repka
kamera: Noro Hudec
strih: Michal Kondrla, Alexandra Jonášová
hudba: Martin Turčan 
účinkujú: Ivan Laučík, Peter Repka, Ivan Štrpka, Arunmohzi Sivaprakasam, Dušan Dušek, Eugen Gindl, Ján Štrasser, Miroslav Válek, Allen Ginsberg, Elo Havetta, Dežo Ursiny, Peter Milčák, KK Bagala

Vstupné: 4,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)
Vstupné s členským preukazom ASFK: 3,50 / 2,50 € (k zakúpeniu na Stanici)

Ďakujeme za podporu