Detail akcie
STANICA ZATVORENÁ
Dátum Štvrtok 12. 3. 2020
do Piatok 27. 3. 2020
Čas 22:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Ďakujeme za pochopenie a žiadnu paniku! Spomalenie rýchlosti šírenia vírusu zrušením kultúrnych podujatí a hromadných akcií je dobrým rozhodnutím a pridávame sa samozrejme aj my.

Dodržiavame pokyny krízového štábu, hygieny, mesta či vlády - najprv sme zrušili večerné akcie od 10. 3. 2020, o dva dni sme spolu so zatvorením škôl i škôlok prerušili aj poobedné detské výtvarky a od piatku 13. 3. 2020 máme Stanicu zatvorenú komplet aj s barom. Vyzerá to aktuálne na dva týždne do 26. 3. 2020, ale môže sa to zmeniť.

Zrušeným akciám, pri ktorých je to možné, nájdeme nový termín. Ak ste si už na zrušené podujatia kúpili vstupenky, vstupné vám vráti náš provider Tootoot - ak ste si ich kúpili online, peniaze vám prídu naspäť automaticky, ak ste si lístky kúpili osobne na bare alebo v kníhkupectve Artforum, príďte ich vrátiť osobne.

Vo vynútenej pauze sa snažíme stále pracovať - maľujeme steny, upratujeme, riešIme drobné opravy i "papiere", na ktoré sme nemali moc času. Už sa ale nevieme dočkať, kedy vás znovu uvidíme.

Ale to najdôležitejšie je teraz spomaliť tak šírenie koronavírusu. Naozaj stačí málo - dodržujte hygienu, umývajte si ruky, zostaňte doma a minimalizujte kontakt s inými ľuďmi. Nemusíte len sedieť doma, ale nechoďte tam, kde je viac ľudí a kde nemusíte. To je najlepší liek na nešírenie nákazy a predídenie kolapsu nášho zdravotníckeho systému. A doma nájdete aj veľa umenia - hudby, literatúry, filmu, ... Využite to.

Zrušená desiatka podujatí, workshopov i zatvorený bar je poriadny škrt cez náš skromný a napätý rozpočet, ale na dva-tri týždne to zvládneme. Pomôcť nám môžete napríklad svojimi 2 percentami - www.stanica.sk/2percenta.

Rovnako v Novej synagóge - do 26. 3. 2020 rušíme všetky podujatia a zatvorené sú aj výstavné priestory, kde ste mohli vidieť vystavený objekt Alexa Zelinu z predstavenia Debris Company Glitch, ktoré sme tiež museli zrušiť. Zrejme jeho vystavenie predĺžime, bola by škoda, keby visel v Synagóge sám bez divákov. 

V prípade akýchkoľvek otázok píšte na info@stanica.sk a volajte 0907 137 145.

Držme si palce a zvládnime to. Bude dobre!

Ďakujeme za podporu