Detail akcie
Andrej Opálený: Motovidlo (divadelná rezidencia, apríl - máj)
Dátum Utorok 14. 4. 2020
do Pondelok 20. 4. 2020
Čas 10:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Andrej sa divadlu sa venuje dlhé roky ako autor, herec i režisér. V súčasnosti, od roku 2018, sa realizuje v divadelnom súbore VAMO v Žiline, ktorého je spoluzakladateľom. V roku 2019 získala autorská monodráma Moje meno mám napísané na dverách, v ktorej účinkoval, ocenenie na celoštátnej súťaži Belopotockého Mikuláš. Mimo iné aj za Andrejov autorský vklad. 

Dva roky po sebe sa zúčastnil workshopu počas festivalu nového slovenského divadla a tanca KIOSK, čo značne ovplyvňuje jeho tvorbu. Tento rok súbor pripravuje dve autorské hry a jedna z nich je aj netradičné predstavenie pre deti s názvom Motovidlo. Andrej je autorom textu predstavenia i hercom. Pre predstavenie bude charakteristický proklamovaný text, hovorené slovo. Svoje miesto v ňom má bábka, hudba, fantázia detí. Minimálne množstvo rekvizít vytvára priestor pre prepojenie divadla s pohybom, rozhovorom s divákom. 

Priestor Stanice Žilina – Záriečie dobre poznám. Práve tu a v tomto nešťastnom čase sa budem snažiť živiť svoju tvorivosť, uplatniť silu slova a pohybu pri tvorbe netradičného predstavenia pre deti.“ 

Svoje hry publikuje Andrej na stránke www.divadelnehry.sk, kde nájdete aj text hry Motovidlo.

Ďakujeme za podporu