Detail akcie
Matej Trnovec / Divadlo Populus: Zem bez slov (divadelná rezidencia, apríl - máj)
Dátum Pondelok 20. 4. 2020
do Nedeľa 26. 4. 2020
Čas 10:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Počas karanténneho obdobia sa Divadlo Populus rozhodlo pripraviť autorskú monodrámu, voľne vychádzajúcu z textu nemeckej dramatičky Dey Loher Zem bez slov.

Mladý režisér Matej Trnovec a študentka činoherného herectva Petra Bachoríková tak využijú tento čas na skúmanie témy identity, vnútorného sveta v korelácii so svetom vonkajším. Osobné, neuchopiteľné, „malé svety“ človeka, ktoré môžu byť detinsky naivné, patologicky karnálne, neľudsky obscénne, ale aj ľudsky krehké. 

Skrz prácu s osobnou výpoveďou budú hľadať nielen otázky na v človeku predpísané odpovede, ale aj experimentovať s javiskovou formou a možnosťami hereckej zložky. Hereckú metódu budú čerpať z kontroverzného poľského filmového režiséra Andrzeja Zulawskeho a využívať princípy excesu, či stavu.

Chceme odhaliť otázku a zahaliť odpoveď.

Matej Trnovec (*1998) je študent divadelnej réžie na VŠMU, a zakladateľ nezávislého Divadla Populus. Venuje sa písaniu drámy a poézie.

Od roku 2017 pripravil už päť inscenácii. Medzi najvýraznejšie patria prvé dve časti Triptychu Hľadania: Nihil Obstat (2018), Danse Macabre (2019) (tretí diel Sheela Na Gig čaká kvôli karanténe na svoju premiéru), ktoré sa stali kontroverznými spoločenskými komentármi využívajúcimi divadelný jazyk umeleckej inštalácie a rituálu.

Petra Bachoríková (*1999) je členkou Divadla Populus od roku 2017. Študuje činoherné herectvo, objavila sa ako herečka v českých študentských filmoch Směny (2019) a Mněsíc (2019).

Ďakujeme za podporu