CYKLOKULTÚRA Mareka Adamova

Začiatkom augusta sme spustili kampaň na vydanie Marekovej Cyklokultúry. Ešte nám zostáva 5 dní na vyzbieranie finančnej čiastky, ktorá pokryje všetky náklady na tlač. 

 

Pamätám, ako ten prvý máj bolo vonku otrasne, ale plán bol jasný – za jeden mesiac prejsť na bicykli kultúrne centrá naprieč celým Slovenskom. Mareka to neodradilo, nasadol na ten bajk, dažde nedažde vyrazil a celú túto púť deň čo deň spisoval ako report na internetoch. 

Pre mňa osobne cyklo-utópia, ktorú z diaľky obdivujem, ale po stopách kultúrne – to áno. Je to vlastne skvelý mapping nezávislých kultúrnych miest. O ich fungovaní, počiatkoch, slastiach a strastiach, a o tom, prečo to má zmysel. 

 

Keď prišla idea po zrealizovanom výlete preniesť tento text aj na papier, vznikla pomerne zaujímavá diskusia. O knihe úvodom ani nebola reč a nápad sa neujal, keďže ako povedal Marek: „Nebudeme skladovať ďalšie knihy na policiach, ktoré zapadnú prachom.“ Nás to neodradilo, aj tak sme sa hecli, a pustili sa do prípravy fyzickej podoby. 

Text mohol zostať v archíve, ale škoda by ho bola. Background a underground, trochu blata a daždivé prechody krajinou počas pandemických dní nás inšpiroval k neotáľaniu. 

Prispieť na vznik tejto knižky stále môžete na startlabe, na odkaze: https://www.startlab.sk/projekty/2867-cyklokultura-mareka-adamova-kniha/

 

Ďakujeme za každý jeden príspevok a pred-objednanie. 

 

Arie