Ukrajinské soboty pre deti a rodičov

Každá sobota 11:00 – 13:00

Sobotné doobedia na Stanici od konca októbra opäť venujeme ukrajinským deťom a ich rodičom. Cieľom je, aby sa mohli aj takto neformálne stretávať a zažívať bežné radosti života, zároveň sa aj my chceme stretávať s nimi a navzájom sa spoznávať – spoločne niečo zažívať.

S vôľou pomôcť u nás ešte v priebehu marca vznikol tím ľudí zo Stanice a Novej synagógy, ktorí program každý týždeň pripravovali. Momentálne máme tím trošku menší, ale zato rôznorodý. Tvorí ho naša dobrovoľníčka z Ukrajiny Nora Onysko, umelkyňa Olga Salakheyeva z Bieloruska a Mária Eliášová z Detskej Stanice. Témy sobotných stretnutí sú rôzne, prevažne však ide o výtvarne aktivity, pri ktorých deti tvoria vlastné umelecké dielka. Spoločne s účastníkmi vytvárame kreatívny priestor za pomoci metód a techník arteterapie. Čoraz viac tému presahuje sociálny aspekt a samotný proces (tvorenia). Okrem pekných hmotných dielok vznikajú nové priateľstvá, uvoľňujú sa emócie a je nám spolu dobre.

Ak poznáte ukrajinské (či bieloruské) rodiny, ktoré by tento program potešil, dajte im o nás vedieť, prípadne nás kontaktujte:

UA – Nora Onysko

nora@stanica.sk

SK – Mária Eliášová

maria@stanica.sk

0907175525

 

Tím ukrajinských detských sobôt:

Nora Onysko

Olga Salakheyeva

Mária Eliášová