Pidi Café – kaviareň pre rodičov s malými deťmi každú stredu 9:00 - 11:30

Ak nevieš nájsť to, čo potrebuješ, vytvor si to sama!

Takto premýšľala naša bývalá kolegyňa Nienke. Materská – akokoľvek zábavná, vzrušujúca, ale aj vyčerpávajúca – niekedy znamená aj izoláciu. Pre ženy či mužov na materskej je príjemné, ba priam nevyhnutné tráviť čas s inými dospelými ľuďmi v prívetivom a bezpečnom priestore, kde sa môžu voľne hrať ich deti. Kde však také miesto nájsť?

Preto prišla Nienke s nápadom, že v kaviarni Stanice bude exkluzívne pre rodičov s deťmi od 0 do 3 rokov každú stredu od 9:00 do 11:30 otvorený priestor Pidi Café.

Po dvoch zimách sociálnej izolácie chceme týmto formátom poskytnúť rodičom aj deťom priestor na spoznávanie, interakciu a socializáciu. Vážime si svoju pozíciu kultúrneho uzla, v ktorom sa stretávajú rôzni ľudia. Teraz chceme vyskúšať, či môžeme byť viac inkluzívni prostredníctvom exkluzívnych otváracích hodín.    

Je náš priestor vhodný pre malé deti?

Na otázku, či je Stanica miesto vhodné pre deti, by asi väčšina z vás odpovedala kladne. 

No čo si myslia rodičia s najmenšími deťmi? Rodičov na materskej – možno práve vás – sa chceme opýtať, ako môžeme pre nich zlepšiť priestory a služby. Budeme vám vďační, ak sa podelíte o názor v tomto krátkom dotazníku: 

https://forms.gle/LvLnReYZwJQprfVh8