SPRÁVY Z VÝTVARKY – O slnečnej sústave, marec 2022

V marci sme sa naďalej venovali téme oblohy - rozprávali sme sa o tom, či sa dá chytiť, či sa dá prilepiť, aká je veľká, či na ňu dosiahneme, keď sa postavíme na špičky, aké môže mať farby... 
V ateliéri nám pribudlo aj zopár vznášajúcich sa oblakov.

Zoznámili sme sa s novou technikou - pastelom. Čo to ten pastel vlastne je? Vyzerá ako krieda, volá sa podobne ako pastelka, rôzne farby sa dajú navzájom pomiešať ako pri maľovaní farbami, a tiež vytvára farebný prášok, do ktorého sa dá fúknuť. Objavili sa nám tu naozaj obrovské gigantické pastelové jablká takých rozmerov, aké sa dajú vypestovať asi iba u nás na výtvarke!

Podarilo sa nám vymyslieť nový zvierací druh aj vlastné papierové krajiny.

Veľkou marcovou radosťou bola návšteva Novej Synagógy. V nej sme sa zoznámili s dielom Juraja Gábora – obrovskou drevenou Sphérou. Vo Sphére už sa za viac než rok, odkedy je u nás, dialo naozaj všeličo - a pre nás sa na chvíľu zmenila na Slnko. Niektorí boli v synagóge úplne prvýkrát, ale po chvíľke sme sa aj vďaka Simke Gottierovej, ktorá nás u seba v Synagóge privítala, už všetci cítili ako doma a nebáli sme sa spolu opaľovať, opekať špekačky alebo naháňať slnko po sphérovej oblohe.

Inšpirovaní slnečnou Sphérou sme vytvorili svoje vlastné slnká a mesiace.


A slnečné aprílové dni prajeme aj vám.
Maťka & Mária
 

Viac fotiek z návštevy vo Sphére od našej dobrovoľníčky Marty Preciado nájdete tu:
https://www.flickr.com/photos/novasynagoga/albums/72177720297612304/with/51959034372/

Ďakujeme za podporu