Detail akcie

Midi Lidi v Žiline

Dátum

sobota 06.05.2023

Čas

20:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Elektropopová zostava Midi Lidi vyráža na turné so zastávkou na Stanici. Nové texty, nové (dva) albumy, a spoločný apel k nahrávkam: „Skúsme sa dohovoriť!“ nás nemôže nechať vlažnými. 

Tak poďme!

 

Vznikli v roku 2006 na troskách zoskupenia Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek. Prvým albumom „Čekání na robota“, vydaným pod krídlami brnenského labelu X production, zožali úspech u českých aj slovenských kritikov. Po štyroch poctivých albumoch a početných spoluprácach v roku 2021 stihli vydať dva ďalšie – Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád & Heal The World, konečně.

Midi Lidi koncertujú často a radi. V ČR a na Slovensku sú dlhoročnými stálicami, no zazneli aj v Poľsku, Rusku, Anglicku, Nemecku, Španielsku, či Chorvátsku.

Vystupujú tiež ako DJ´s (Prokop s Tomášom ako Tomino & Myslivec, Petr s Johanou Ožvold ako Disjockejové) a členovia sú tiež známi svojou prácou nie len v muzike – ale aj ako filmoví tvorcovia, herci, divadelníci, promotéri, vizuálni umelci a grafici. 

Midi Lidi sú:

Petr Marek (spev, elektronika, klávesy) 

Prokop Holoubek (spev, bicie, klávesy, klarinet, gitara) 

Magdalena Hrubá (videoprojekcie) 

Tomáš Kelara (bicie, spev, elektronika, klávesy)

 

 

Odporúčame využiť možnosť predpredaja, na mieste zaplatíte za lístok viac a netreba zabúdať, že kapacita priestoru je obmedzená. 

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119eur (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79eur).