Detail akcie

Nina Kohout + Charms Kids & Matus

Dátum

piatok 21.04.2023

Čas

18:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Vo svojej hudbe spája tajomné odtienky starého slovenského folklóru, vážnej hudby a sviežosť inovatívneho trip-hopu. 

Speváčka a skladateľka Nina Kohout má za sebou štúdium na prestížnej londýnskej hudobnej škole The BRIT School. V roku 2020 získala titul Objav roka na Radio Head Awards a začiatkom minuleho roka vydala debutové EP Pandemonium, ktoré sa stretlo s výbornými ohlasmi nielen od domácich, ale aj zahraničných médií, vrátane britského rádia BBC. Moonlight, jedna z piesní na Nininom EP, bola označená ako Song Of The Day amerického rádia KEXP. 

Po úspešných posledných mesiacoch, ktoré zahŕňali napríklad účasť na The Great Escape Festivale v Brightone, Ahoi! Pop festivale v Linzi, vystúpenie v Ljubljane, či otváranie série koncertov izraelskej kapely Lola Marsh sa Nina začiatkom roka predstavila na najväčšom európskom showcaseovom festivale Eurosonic, kde vystúpila spolu so sláčikovým kvintetom. 

Večer otvorí slovensko-ukrajinská kapela Charms Kids s charizmatickým vokalistom a textárom Matúšom Oravcom. Ephemeral songs, inak Piesne pre koniec sveta, definuje intimita, melanchólia a farebnosť. Kompozície na orbite lásky – temnej, žiarivej, prchavej aj nekonečnej. 
 

Matúš Oravec mal 17 rokov, keď náhodou stretol bizarné, ale otvorené umelecké zoskupenie Charms Kids. V tejto platforme sa stretávajú hudobníci z rôznych kútov zemegule. Ich spoločná hra je spôsob liečenia depresií,  predchádzania spoločenskej demencie a neodvratného zániku. Matúš kapelu inšpiratívne resuscitoval. Skladby vznikajú spontánne na spoločných stretnutiach a nadväzujú na predchádzajúcu poetiku Charms Kids.

 

⚹ ⚹ ⚹ Časť vstupného venujeme na Musicians Defend Ukraine Charity Fund, rovnako ako aj Smer Klub 77, ktorí začínajú v ten istý deň akciou BEACH PARTY FAIL vol.3 o 20:00 ⚹ ⚹ ⚹

https://musiciansdefendukraine.com/en

https://www.facebook.com/events/246077161210259/?ref=newsfeed
 

Odporúčame využiť možnosť predpredaja. Na mieste bude vstup drahší a kapacita sály je obmedzená. Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119eur (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79eur).