Detail akcie

Letné sympóziá pre deti

Dátum

pondelok 10.07.2023

Čas

08:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

S našimi lektorkami chystáme na letné prázdniny opäť tri detské sympóziá. Dve budú primárne venované výtvarnému umeniu a pridali sme aj špeciálny filmový týždeň, kde sa pod vedením skúsených filmárov z praxe deti naučia zásadné zručnosti pre filmovú tvorbu. 

Strava – obedy a občerstvenie (ovocie, voda) budú zabezpečené.

Našim základným “táborom” bude ateliér na Stanici-Záriečie. Podľa situácie a počasia budeme tvoriť a hrať sa aj na záhrade, prípadne v Novej synagóge. 

V programe pre malých výtvarníkov sú prichystané rôzne kreatívne aktivity, od najmenších sochárskych objektov upečených v rúre až po obrovské objekty vytvorené z papierových roliek. Pracovať budú deti s materiálmi výtvarnými aj nevýtvarnými, z ktorých budú vznikať možné aj nemožné tvary, kresby, grafiky a mnoho ďalšieho na čo bude chuť. To všetko sa bude diať pod vedením lektoriek Martiny Mäsiarovej, Karolíny Baštekovej a Kataríny Škamlovej.

Na filmovom sympóziu, pod vedením skúsených filmárov z praxe, sa deti naučia zásadné zručnosti pre filmovú tvorbu. Budú sa učiť rozprávať príbeh filmovou rečou, dozvedia sa ako vzniká scenár aj storyboard. Oboznámia sa so základnými filmovými technikami, strihom, kamerovaním či s prácou so zvukom a kamerou. Je skvelé, že sa pre spoluprácu podarilo osloviť producentku a režisérku animovaných filmov Ivanu Laučíkovú, absolventku Vysokej školy múzických umení v Bratislave, kde pôsobila aj ako pedagóg. Jej filmy získali viaceré ocenenia. Z lokálnej scény s ňou bude spolupracovať Peter Kotrha, kameraman, strihač, autor dokumentárnych filmov.

Ale! Ani jeden z lektorov nezabudne na to, že sú prázdniny.

V prípade záujmu vyplňte prihlasovací formulár uvedený pri jednotlivých sympóziách. Pre viac info: maria@stanica.sk, 0907 175 525.

 

10. – 14. 7. 2023 – Výtvarné sympózium s Martinou Mäsiarovou a Katarínou Škamlovou 

pre deti od 6 do 8 rokov

od 8:00 do 14:00 

150 EUR

prihlasovací formulár: tu

 

10. – 14. 7. 2023 – Filmárske sympózium s režisérkou Ivanou Laučíkovou a kameramanom Petrom Kotrhom

pre deti od 9 do 14 rokov

od 8:00 do 14:00 

150 EUR

prihlasovací formulár: tu

 

17. – 21. 7. 2022 – Výtvarné sympózium s Karolínou Baštekovou, Martinou Mäsiarovou a Katarínou Škamlovou 

pre deti od 8 do 10 rokov

od 8:00 do 14:00 

150 EUR

prihlasovací formulár: tu

 

Prihlásiť sa môžete na maria@stanica.sk, 0907 175 525

Zmena programu vyhradená.

 

Digitálne zručnosti u detí rozvíjame vďaka podpore Nadácie Orange. Ďakujeme!

 

Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ďakujeme!