Poďte sa s nastupujúcim letom schladiť na Hokkaidó!
Ako sa vďaka práci inštruktora snežných športov dostal až do Japonska a prečo sa tam po 5-tich rokoch vrátil opäť? Prečo je najlepší sneh v Niseku a prečo bola sezóna 2024-2025 najúspešnejšia? Aká je slovenská stopa prvého japonského lyžiarskeho inštruktora? A prečo každý po návrate hovorí o japonskom záchode?
Pozývame na letnú cestovateľskú prednášku o zimnej sezóne v japonských lesíkoch, o prašane (japow – Japan powder) a ďalších zážitkoch z krajiny vychádzajúceho slnka. Vaším sprievodcom bude Ján Káčer z Belej alias Jean Lavína.
“Do životopisu si odjakživa píšem ako úvodnú vetu, že som športovec a dobrodruh. K športu mám blízko od malička a sprevádza ma celý život ako hobby aj profesia. Začal som ako asistent predaja v športovom obchode a skončil som ako riaditeľ najväčšieho športového obchodu na Slovensku. Popritom som počas štúdia na univerzite robil guida na raftoch po severnom Slovensku od Váhu po Belú a učil som lyžovať na Slovensku a v Alpách. Keď som skončil v korporáte, využil som pracovné víza do Japonska. Potom som sa na 5 rokov upratal do Nórska, kde som okrem iného učil v najlepšom freeride stredisku v Škandinávii. Posledné dve zimné sezóny som strávil v Japonsku ako inštruktor snežných športov, concierge a resource manager pre lyžiarsku školu mojich kamarátov. Keď som sa v 19-tich dostal do partie lyžiarskych inštruktorov a v 21 spravil prvý inštruktorský kurz, ani som nedúfal, že sa budem učením lyžovania a snowboardingu naplno živiť o 15 rokov neskôr.”
https://www.instagram.com/jeanlavina
Kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie prevádzkuje občianske združenie Truc sphérique.
Závodská cesta 3/2844, Žilina, 010 01, Slovakia
info@stanica.sk
Café-bar a záhrada sú otvorené každý deň od 12.00 do 22.00. Počas večerných predstavení, koncertov, festivalov a ďalších akcií sme otvorení aj dlhšie.