Nadchádzajúce akcie

Lady Bird
Lady Bird
Premietame v utorok 17. 9. o 17.00 a 20.00. Christine má osemnásť a žije s pocitom, že ešte nič nezažila. Že umiera zaživa. Že sa dusí, v škole aj doma pod dohľadom matky, ktorá vie všetko najlepšie. Ako väčšina jej rovesníkov sa rozhodne svoj život radikálne zmeniť. Že to bude bolieť, si nepripúšťa. Komédia Lady Bird herečky a debutujúcej režisérky Grety Gerwig je neobyčajný film o obyčajnom dospievaní. Chytrý, úprimný a výnimočný. Keby ste si chceli Christine zaškatuľkovať, zaradili by ste ju medzi rebelky. Nie je nejako zvlášť pekná a tvár plnú vyrážok maskuje ružovými vlasmi. Nie je ani nejako zvlášť múdra a tento deficit vyrovnáva tvrdením, že má umelecké sklony. Sama režisérka Greta Gerwig tvrdí, že Lady Bird je predovšetkým milostný príbeh, pričom jeho najsilnejšou linkou je vzťah medzi matkou a dcérou. „Väčšina žien, ktoré poznám, malo v puberte nádherný, napriek tomu neuveriteľne komplikovaný vzťah k svojej mame. Lady Bird to pomerne presne dokumentuje. Ani jedna nie je „tá zlá“. V snahe nájsť k sebe cestu robia strašné kiksy, ale ja som ich za tú snahu vo finále odmenila,“ dodáva Greta Gerwig. Lady Bird – Greta Gerwig / USA / 2017 / 94 min / české titulky scenár: Greta Gerwig kamera: Sam Levy strih: Mick Houy hudba: Jon Brion hrajú: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts, Lucas Hedges Vstupné: 4,00 / 3,00 € (plné / zľavnené)
#Kino
Počet termínov: 2
Najbližší termín: 17. 9. 2019 @ 17:00
Viac
Vegánske hody Žilina
Vegánske hody Žilina
3. ročník žilinských Vegánskych hodov bude opäť v záhrade pod Rondlom. Najväčší festival udržateľnej a k zvieratám ohľaduplnej kuchyne je stretnutím kuchárov, reštaurácií, obchodov a výrobcov ponúkajúcich tie najlepšie jedlá čisto rastlinného pôvodu, ale aj kozmetiku a drogériu netestovanú na zvieratách. Nebude chýbať celodenný program diskusií a prednášok, infostánky neziskových organizácií, ale ani možnosť vyskúšať si virtuálnu realitu či zakúpiť si benefičné tričká. Cieľom neziskovej akcie je každoročne propagovať vegánstvo, práva zvierat, zdravý životný štýl a ochranu životného prostredia. Do vegánskych hodov sa môže zapojiť každý – počínajúc profesionálnymi kuchármi z miestnych a zahraničných reštaurácií až po amatérov. Vďaka tomu majú vegánske hody aj komunitný rozmer a získali si množstvo nadšených účastníkov. Vegánske stravovanie chce byť schodnou alternatívou a prispieť k udržateľnému životnému prostrediu, ktoré trpí aj rastucou živočíšnou výrobou - pri súčasnom tempe rastu populácie Zeme je nevyhnutné, aby ľudstvo upustilo od vysokého podielu mäsitej stravy vo svojom jedálničku. Ak sa chcete registrovať ako predajca či vystavovateľ: www.veganskehody.sk/registracie www.veganskehody.sk/zilina Udalosť na facebooku: Vegánske hody Žilina 2019 Vstup je voľný, odporúčame však prísť hladní/é!
#Gastro #Festival
Viac
Longital
Longital
Osemnásť rokov na scéne, deväť štúdiových albumov a desiaty na ceste. K tomu hudba do filmov, divadiel a živé akustické aj sláčikové nahrávky. Oceňovaná skupina Longital v septembri vydáva nový materiál pod názvom Mauna. Čo môžeme od neho po nedávnych pozoruhodných sólových odbočkách všetkých troch členov kapely očakávať? Novú synergiu, nahromadenú energiu a Longital 2.0 v top forme a dokonalej žánrovej neuchopiteľnosti. Mauna je havajské slovo pre horu alebo tiež názov kmeňa afrických motýľov, ktoré sa vyznačujú zaujímavými geometrickými vzormi na krídlach. Viac ako geometriu v hudobných motívoch sa však oplatí hľadať ešte tretí význam pochádzajúci z hunduistickej filozofie, ktorým je pre Longital ticho. Nie v doslovnom zmysle, ale skôr v rovine vnútorného pokoja. Novinka znie, akoby akoby Shina, Dano Salontay a Marián Slávka s ľahkosťou spojili všetky žánrové obdobia, projekty a svety, ktorými si za posledné roky prešli. Nechýbajú zimomriavkové sláčikové momenty, orchestrálne aranžmány, zbor, klavírne plochy ale tiež experimentálne zvukové výlety, analógová elektronika a prvky vážnej hudby. Longital sú známi veľmi energickým koncertným výrazom, ktorý sa často líši od štúdiových nahrávok a dodáva im živelnosť. Vzájomná komunikácia medzi hudobníkmi a improvizácia robia každý koncert jedinečným. Živé prevedenie albumu bude napínavé, prekvapujúce a radostné. Vstupné v predpredaji: 8,00 / 5,00 € (plné / zľavnené) Na mieste: 10,00 / 7,00 €
#Koncert
Viac
Cestovateľský festival Cestou necestou
Cestovateľský festival Cestou necestou
Prežijeme 9 mesiacov v dodávke a hrou na gitare pocestujeme od Aljašky po Mexiko. S Milom Daníškom sa prejdeme 170 km cez najkrajšie výhľady okolo Mt. Blancu a čaká nás aj ďalšia šialená jazda Miša Tlelku na Pamír. 18.00 Milo Daníšek: Tour du Mont Blanc Jeden z najkrajších európskych trailov, 170 km dlhý turistický chodník okolo masívu Mont Blanc, nádherné výhľady na najvyšší vrchol Európy zo všetkých jeho strán. 10 dní peši cez prekrásnu alpskú prírodu Švajčiarska, Francúzska a Talianska. 19.10 - 19.20 prestávka 19.20 Radovan Hanko: Dobrodružstvo začína tam, kde končí komfortná zóna Práca ITčkára na Slovensku ma prestala baviť, tak som dal výpoveď a odišiel do kanadského Vancouveru bez akéhokoľvek plánu alebo zázemia. Po dvoch mesiacoch manuálnych prác som sa začal živiť ako busker (street performer) na Granville Islande vo Vancouveri. Chcel som cestovať, tak som kúpil dodávku, prestaval ju na Camper Van a prežil v nej ďalších 9 mesiacov. Precestoval som celé západné pobrežie od Aljašky až po Mexiko. Na cestách s gitarou som písal piesne, ktoré momentálne nahrávam na album v Bratislave, niektoré si aj zahráme. 20.20 - 20.35 prestávka 20.35 Michal Tlelka: Uzbekistan a Tadžikistan Zaži skutočné priateľstvo. Tento nápis nás vítal na tadžických hraniciach. Je to len fráza alebo fakt? Sú tu ľudia naozaj takí priateľskí? Príďte sa presvedčiť o tom, prečo mi práve táto časť sveta prirástla neuveriteľne k srdcu a prečo to bol jeden z top výletov, aké som na svete zažil. Bude to dobrodušnejšie, ako si viete predstaviť. Vstupné: - 6 € predpredaj - 7 € na mieste - 5 € na mieste na poslednú prezentáciu Predpredaj: https://tinyurl.com/y6b6g7xn
#Festival #Prednáška #Prezentácia
Viac
Whiskyho cestovateľské kino: Juhozápad USA
Whiskyho cestovateľské kino: Juhozápad USA
Rozľahlé púšte a obrovské kaňony Arizony, offroadové prejazdy jesennými lesmi Colorada až do štvortisícových výšok Rocky Mountains, bizarné skalné útvary v Antelope Canyon, či v Monument Valley v Utahu, obrovské pieskové duny národného parku Great Sand Dunes, úchvatné meandre rieky Colorado v NP Canyonlands, jedna z najmalebnejších pobrežných ciest na svete a biele tichomorské pláže pod vysokými skalnými útesmi kalifornskej oblasti Big Sur, horúce Death Valley, či treking v nádhernom NP Zion, najvačšie stromy na svete v NP Sequoia ale aj hlavné mesto gýča a nevkusu Las Vegas alebo charizmatické San Francisco... aj o tomto bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina. Spevák kapely Slobodná Európa Whisky sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 80 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách viac ako 50.000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 15-krát), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 5.500 m n. m.), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Argentínu, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Tadžikistan, USA, Peru, Austráliu, Čínu, Kyrgyzstan, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Uzbekistan, Brazíliu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Kazachstan, Chile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií. Vstupné: 5,00 / 4,00 € (plné / zľavnené)
#Prednáška #Prezentácia
Viac

Ďakujeme za podporu