Nadchádzajúce akcie

David Kollar vs. Zden visual
David Kollar vs. Zden visual
Kombinácia gitarových zvukov, elektroniky a ambientu bude znieť na koncerte progresívneho slovenského gitaristu Davida Kollara. Publiku predstaví okrem vlastných autorských skladieb aj diela, ktoré sú výsledkom jeho spolupráce s hudobníkom a výtvarníkom Bernhardom Wöstheinrichom. Na zmes nových zvukov a dynamiku Davidovej elektrickej gitary vytvoril špeciálne vizualizácie Zdeno Hlinka. Koncert doplní diskusia, počas ktorej Vám David a Zden priblížia svoju tvorbu a prezradia tajomstvá zo svojej umeleckej kuchyne. David Kollar patrí medzi najproduktívnejších slovenských inštrumentalistov a skladateľov experimentálnej, filmovej a scénickej hudby. Výnimočne pohodlne sa však cíti na poli elektronickej a ambientnej hudby. V apríli 2017 bol nominovaný slovenskou filmovou a televíznou akadémiou na národnú cenu Slnko v sieti za najlepšiu hudbu roku 2016 k filmu Stanko. Na svojom konte má okrem deviatich albumov spoluprácu s mnohými zahraničnými umelcami, vrátane uznávaného nórského gitaristu Eivinda Aarseta, trúbkara Arve Henriksena, ktorý sa preslávil v nórskej avantgardnej skupine Supersilent a spolupracoval s takými hviezdami, ako sú Bill Frisel a David Sylvian. David má na svojom konte aj spoluprácu s gitaristom Christianom Fenneszom či bubeníkom Patom Mastelottomz kapely King Krimson v projekte KOMARA, ktorého členom je aj Paolo Rainieri. V roku 2017 hosťoval v dvoch skladbách na albume Stevena Wilsona To The Bone. www.davidkollar.com Zdeno Hlinka sa pohybuje na rozhraní medzi softvérovým developerom a digitálnym umelcom. Zastúpenie na živých podujatiach vymenil za domácu tvorbu, ktorá je otvorená stále novým technologickým postupom a tvorivým výzvam. Jeho vizuálny prejav osciluje medzi prvkami rannej estetiky net.artu, video glitchu, generatívneho umenia a geometrického minimalizmu. Cieľom projektu je ukázať a prezentovať sólo vystúpenia úspešného slovenského hudobníka a tvorcu v tomto jedinečnom projekte, v ktorom uplatňuje spojenie elektronickej a ambientnej hudby s podporou živej vizualizácie. Vstupné: 4,00 / 2,00 € (plné / zľavnené)
#Koncert
Viac
Whiskyho cestovateľské kino: Irán
Whiskyho cestovateľské kino: Irán
Obrovský pulzujúci Teherán, odľahlé horské dedinky Kurdistanu, nekonečné púšte aj zelené pobrežie Kaspického mora, nádherné pamiatky Esfahánu, Qomu či Yazdu, najväčší krytý bazár sveta v Tabríze, ale najmä milí a extrémne pohostinní Iránci... aj o tomto bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina. Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 70 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách viac ako 50.000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 14 krát), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 5.500 m n. m.), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Borneo, Peru, Austráliu, Čínu, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií. Vstupné: 4,00 / 3,00 € (plné / zľavnené)
#Prednáška #Prezentácia
Viac
Elektro Guzzi (AT): Polybrass
Elektro Guzzi (AT): Polybrass
Zvukoví čarodejníci Elektro Guzzi hrajú techno na živých nástrojoch (gitara, basa a bicie) a hravo prekračujú hranice medzi analógovým a digitálnym svetom bez použitia počítačov či looperov. Na Slovensku ste ich mohli vidieť napríklad na festivale Pohoda, no tentokrát prichádzajú s úplne novým projektom Polybrass, kde originálnu zostavu doplní trojica trombónistov Hilary Jeffery (The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble), Daniel Riegler (Studio Dan) a Martin Ptak (Count Basic). Trombóny tu nie sú len nástrojmi navyše, ale skôr samostatnou zvukovou entitou. Elektro Guzzi nevyužívajú dychy konvenčným spôsobom, ale menia ich na niečo úplne iné: modulárny syntetizátor, kde každý trombón reprezentuje jeden oscilátor. Hudba Elektro Guzzi sa tak rozširuje o nové vrstvy, ktoré zvýrazňujú jej cinematickú stránku - Polybrass znie ako soundtrack k filmu, je väčší, temnejší, dramatickejší aj intímnejší. Zároveň však ostáva jasne čitateľný rukopis kapely - perkusívne grúvy osekané na absolútne minimum vás jednoducho donútia k pohybu. Hypnotické slučky, budovanie napätia a očakávania do bodu, kde sa energia hudby stáva tak intenzívnou, až máte dojem, že sa jej môžete dotknúť rukami, to všetko popretkávané organickými zvukovými tvarmi, ktoré sa konštantne vyvíjajú, pulzujú a oscilujú. Udalosť na facebooku: Elektro Guzzi (AT): Polybrass Vstupné v predpredaji: 7,00 / 5,00 € (plné / zľavnené) Vstupné na mieste: 9,00 / 7,00 €
#Music #Koncert
Viac

Ďakujeme za podporu