Detail akcie

Whiskyho cestovateľské kino: Peru

Dátum

štvrtok 20.04.2023

Čas

19:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Biele vrcholy andských 6-tisícoviek, ľadovce a tyrkysové jazerá národného parku Huascarán v kontraste s tropickou džungľou Amazonského pralesa či pieskovými dunami púštneho pobrežia Pacifiku. Nádherné horské koloniálne mestečká a indiánske dedinky bez náznakov turizmu, ale aj slávne Machu Picchu, Cuzco, či jazero Tititaca na náhornej plošine Altiplano. Lamy a alpaky, kondory, obrovské uškatce, kolibríky či divé morské prasiatka. Skvelé jedlo, dobré víno a milí ľudia. To všetko ponúka juhoamerické Peru, o ktorom bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky po dlhých rokoch cestovania po piatich kontinentoch zdieľa svoje zážitky a fotografie. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 80 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu. Skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií…

Na motorke, terénnom aute, miestnou dopravou aj peši prešiel po cestách-necestách stovky tisíc kilometrov: India (ktorú navštívil 17-krát), Nepál, Severná Kórea, Venezuela, Irán, Laos, Afganistan, Kolumbia, Kamerun, Argentína, Mexiko, Kanada, Indonézia, Gruzínsko, Vietnam, Izrael, Tadžikistan, USA, Peru, Austrália, Čína, Kirgizstan, Srí Lanka, Arménsko, Bolívia, Kosovo, Uzbekistan, Brazília, Filipíny, Kambodža, Kazachstan, Čile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a ďalšie.

Informácie o všetkých plánovaných premietaniach nájdete na wck.slobodnaeuropa.sk.

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119€ (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79€). Máme radi našich pravidelných divákov.