Detail akcie

Fågelle - koncert surovej švédskej lyriky

Dátum

piatok 09.06.2023

Čas

20:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

„Z hlbín jej hrude vytryskne melodický hlas, ktorý je naplnený takou silou a sentimentom, že je takmer nemožné, že s vami nepohne.“ (Wolfgang Magazin)

Jej hlas pretína hluk aj ticho. Fågelle, vychádzajúca hviezda severskej experimentálnej hudobnej scény, je divokou zrážkou poetickej krásy a nespútanej hlukovej expresie. Gitarové a zvukové plochy plné zložitých detailov, elektroniky a terénnych nahrávok sa stretávajú s intímnym a nástojčivým vokálom. Sólo.

Spolu s producentom a spolupracovníkom Henrykom Lippom (Blue for Two, Anna von Hausswolff, Union Carbide) Fågelle nahrala kritikmi uznávaný debut Helvetesdagar (2019), ktorý je „priamou nekompromisnou cestou bez filtrov, čestným, odvážnym a majstrovským albumom“ (švédsky magazín Gaffa).

Cestuje po Európe a hrala na Heroines of Sound (Berlín), Approximation Festival (Düsseldorf), Woman SRSLY (Londýn), Klangfestival (Linz), 4fakultät (Hamburg), Dampfzentrale (Bern), Les Siestes Electroniques (Toulouse), Different Sounds (Lublin) aj v Českom múzeu hudby (Praha).

Nechajte sa zhypnotizovať akustickou poctivosťou jej dokonalého vystúpenia aj na koncerte v Žiline v rámci jej Europe Spring Tour. Koncert uvádzame vďaka spolupráci so Swamp Booking, ktorí do Novej synagógy prinášajú legendy z New Yorku – Swans 24. 5. 2023.

Cover foto: Anton Johansson

Na tento koncert vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119€ (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79€). Máme radi našich pravidelných divákov.