Detail akcie

Ako ubrániť spoločnosť pred dezinformáciami / diskusia s politológom

Dátum

pondelok 24.04.2023

Čas

17:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Diskusia s politológom a odborníkom na informačnú bezpečnosť Tomášom Kriššákom  sa bude venovať spôsobom, akými je možné odlíšiť pravdivé informácie od dezinformácií na sociálnych sieťach. Tomáš Kriššák pracuje na občianskom vzdelávaní v oblastiach ako mediálna gramotnosť, kritické myslenie a komunikácia na Internete a poukazuje na povrchné návyky užívateľov pri konzumácii médií.

Pozrieme sa bližšie na korene radikalizácie cez sociálne siete a na dôveryhodnosť rôznych médií na Slovensku, ako aj ich vplyv na našu rodinu, spoločnosť, vzťahy či demokraciu.

Ako sa nestať obeťou manipulácie, hier s emóciami a ako sa stať viac rezistentným voči negatívnym vplyvom sociálnych sietí si príďte podiskutovať v pondelok 24. apríla k nám do podkrovia. 

Podujatie podporila Nadácia Orange.

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119€ (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79€). Máme radi našich pravidelných divákov.