Detail akcie

Alex Kelman + Techno na Stanici: MIKLEI & P!KREK

Dátum

piatok 23.06.2023

Čas

20:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Kým sa naplno oddáme letu, pripravili sme si večer, kde frekvencie vytvárajú nový jazyk. Mystickú zvukovú krajinu Alexa Kelmana (na foto) spájame s pulzujúcim neúprosným rytmom techna a do neskorej noci sa o sety postarajú MIKLEI a P!KREK

 

Alex Kelman

Naše podkrovie –  tentokrát v klubovom móde – naplní  psychedelický post-punk, shoegaze a synthwave hudba sprevádzaná Alexovym zasneným vokálom a gitarovým noisom. Mixtúra, ktorá hudobným reportérom pripomína legendy ako The Soft Moon, Death In Vegas či The Jesus And Mary Chain. 

 

https://www.alexkelman.com

 

MIKLEI

„Keď zočíte toto útle žieňa stáť pred mixážnym pultom, očakávate všetko, len nie tú divokú smršť, ktorú na vás o pár sekúnd spustí.“ (elisette)

Miklei je ukrajinská techno DJka žijúca v Košiciach, ktorá sa za svoju krátku kariéru objavila už na viacerých prestížnych slovenských akciách ako Pohoda, Nočná, na bratislavskom klubovom Boiler Roome alebo v Rádiu_FM. 

Hrá acid, trance a svieže, rýchle techno. Jej sety sú čerstvou zmesou 4/4 bangerov, zvyšujúcou povedomie o slovenských techno producentoch, doplnené o vplyvy undergroundovej klubovej scény z východnej Európy.

 

P!KREK

S elektronickou hudbou začal byť spájaný od roku 2002, kedy sa aktívne venoval djingu a zbieraniu techno vinylov. Za posledných 16 rokov zložil 7 producentských albumov pod pseudonymom Pkrek, z ktorých skladby rôznych žánrov môžete počut pravidelne z vysielania Rádia_FM. 

V dnešných dňoch sa venuje produkovaniu vlastných techno beatov, ktoré su ostré a častokrát rytmicky zlámané, s hmlistou a temnou atmosférou. Môžeme ich očakávať primiešané v jeho setoch, do ktorých prednostne vyberá skladby svojich obľúbených techno producentov zo starej školy.

 

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119€ (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79€). Máme radi našich pravidelných divákov.