Detail akcie

Civilizácia - Dobrá správa o konci sveta a diskusia s režisérom Petrom Horkým

Dátum

sobota 10.06.2023

Čas

18:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Dokumentárny film Civilizácia režiséra Petra Horkého a egyptológa Miroslava Bártu o premenách veľkých civilizácií a ich podobností s tou našou súčasnou. Výpravná reality show nášho vlastného kolapsu. Zatiaľ všetky civilizácie zanikli. Ale prečo by sme my nemohli byť prví, kto chod dejín zmení? Odkiaľ a kam ideme, aký má náš život zmysel a čo môže každý z nás urobiť pre to, aby bol svet lepší a udržateľný?

Režisér filmu Petr Horký hovorí: „Náš cieľ je vyvolávať debaty, diskusie, urobiť z kolapsu a z osobného podielu na ňom tému. Nie je nutné, aby diváci s nami súhlasili, ale nech sa debatuje, nech sa hovorí. A pre mňa osobne tým z jedného uhla pohľadu končí nielen jedna sedemročná životná etapa, počas ktorej som na filme pracoval, ale je to aj určité zhrnutie môjho štvrťstoročia cestovania po celej Zemeguli s kamerou v ruke. Ale pozor, tým to všetko nekončí. Začína zase etapa cestovania po besedách, projekciách a diskusiách. A na to som zvedavý, na to sa teším.“

Civilizácia: Dobrá správa o konci sveta (Peter Horký, Miroslav Bárta, Česko 2022, 81 min., v českom znení)

Podujatie organizuje Kompas regenerácie, na druhý deň v nedeľu pozývame na druhý film Cesta Psychonauta: Do vedomia Stanislava Grofa a diskusiu so psychológom a známym slovenským odborníkom na využitie psychedelík v psychoterapii Jaroslavom Farkašom.

Vstupenky: 

  • predpredaj 10€ / jeden deň, 18€ / oba dni
  • na mieste 12€ / 22€
  • permanentky Stanice neplatia