Detail akcie

Cesta Psychonauta: Do vedomia Stanislava Grofa + diskusia o psychedelikách s psychológom Jaroslavom Farkašom

Dátum

nedeľa 11.06.2023

Čas

18:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Film rozpráva o živote a diele jedného z najvýznamnejších priekopníkov psychedelickej terapie, ktorý stojí spoločne so svojou ženou Christinou aj za zrodom holotropného dýchania a transpersonálnej psychológie. Stanislavovo mnohoročné skúmanie liečebnej sily zmenených stavov vedomia posúva vnímanie ľudského psyché nielen za hranice Freudovského individuálneho nevedomia, ale aj za Jungovo poňatie kolektívneho nevedomia až k úrovniam tzv. „kozmického (ne)vedomia“. Toto poňatie spoločne s technikami zmenených stavov vedomia, ktoré vo svojej praxi už po desaťročia Grof používa, mnohým ľuďom hlboko ovplyvnilo život.

Po filme bude nasledovať diskusia so psychológom a známym slovenským odborníkom na využitie psychedelík v psychoterapii Jaroslavom Farkašom.

Cesta Psychonauta: Do vedomia Stanislava Grofa (Susan Hess, USA, 2020, 86 min., v originálnom znení s českými titulkami)

Podujatie organizuje Kompas regenerácie, o deň skôr v sobotu pozývame na film Civilizácia: Dobrá správa o konci sveta + diskusia s režisérom Petrom Horkým.

Vstupenky: 

  • predpredaj 10€ / jeden deň, 18€ / oba dni
  • na mieste 12€ / 22€
  • permanentky Stanice neplatia